21536
 
 
 
PINTA Hoplaaga

PINTA Hoplaaga

dodano 16.07.2015 w kategorii: Polskie. Napisano 4 komentarze.
nachmieleni.pl

PINTA Hoplaaga, 7.2 out of 10 based on 6 ratings
  • PINTA Hoplaaga
Ocena ogólnie:
VN:R_U [1.9.22_1171]
7.2ocen: 6
Nazwa: PINTA Hoplaaga
Browar: Browar Pinta, Browar na Jurze
Voltaż: 6.5%
Rodzaj: India Pale Lager
Opis producenta:

Piwo pasteryzowane. Niefiltrowane. Ekstrakt: 15,5% wag. Alkohol: 6,6% obj. IBU (goryczka): 70. Składniki:/Ingredients: woda, słody jęczmienne Weyermann: pilzneński premium, Carapils; chmiele (USA): Tomahawk, Warrior, Citra, Simcoe, Mosaic; drożdże Saflager W 34/70.

PINTA Hoplaaga 15,5 – zamawiałeś kiedyś lagera w piwiarni w Bambergu? Mówisz „Lager bitte”. Kelnerka notuje i głośno potwierdza „Ein Laaga”. Piwo jest świetne, ale gdyby… Gdyby ten solidnie uwarzony i pieczołowicie wyleżakowany „laaga” obficie nachmielić aromatycznym amerykańskim chmielem? Bamberskie słody, długie, 60-dniowe leżakowanie i chmielenie w 6 dawkach, w tym 3 razy na zimno. Hoplaaga – jedziemy z tym!

dziabnięto

recenzje

Dziabnij recenzję

Zaloguj się aby dodać recenzję.

  • Wypił 313 piw
    Wielki Brat Nachmielony
    Przemyslav ocenił to piwo:
    ogólnie:8Szlachcic

    Wygląd: Złoty kolor z wyraźnym zamgleniem. Piana czysto biała, obfita, średnio pęcherzykowata. 
    Aromat: Zaczyna się od żywicy i owoców w stylu marakui, mango, ananasa. Dalej trochę słodu i nut ziemistych, zwłaszcza po ogrzaniu.
    Smak: Początek to krótka słodycz owoców – mango, ananas, potem cierpkie cytrusy z odrobiną słodu i intensywna żywiczna goryczka znacznie wybijająca się ponad pozostałe smaki. Finisz goryczkowy i długi, bardziej jak IPA niż lager. 
    Ogólne wrażenie: Piwo jest pijalne i całkiem udane. Dużo intensywniejsze od klasycznego lagera, ale wciąż nieco lżejsze niż IPA. Mimo dużego jak na lagera ekstraktu wydaje się dość lekkie. 

  • Wypił 656 piw
    Wiarus Bractwa Nachmielonych
    Brother Watson ocenił to piwo:
    ogólnie:7Zawisza Czarny

    Czas rozpocząć podsumowanie roku, no a jak tu podsumowywać jeśli nie przy dobrym piwie. Jakby nie było, dzięki dobremu napitkowi nabierał on w pewnym sensie smaku. Tutaj połączenie 2 z kilku moich ulubionych gatunków, więc oczekiwania były dość spore. Z wyglądu czuję spełnienie, bowiem jasno złocisty, lekko zmętniony kolor jest przykryty genialną trzypaluchową pianą. W zapachu cytrusy z lekkim fermentem w tle, czyli dalej jest bardzo dobrze. Smak faktycznie dominuje gorycz i to tak zdecydowanie, jest dość płaska, ale przyjemna. W końcu to piwo, musi być gorzkie 😛 ! Brakuje mi trochę tej ameryki w smaku, niemniej jednak Zawisza.

  • Wypił 82 piwa
    Docentus Zenobius Furmanus Chmielus
    Leszek ocenił to piwo:
    ogólnie:6Po-średniak

    Po przelaniu piwa do szkła rozszedł się wokół niezwykły cytrusowy aromat. Kolor i piana odpowiednie do snujących się przyjemnych woni. Niestety spożycie zburzyło tworzącą się sielankę. Intensywność goryczki zabiła pierwsze wrażenia. Jak dla mnie było to niemiłe rozczarowanie. Wypić można.  

  • Wypił 1621 piw
    Brat Założyciel Zawsze Nachmnielony
    Brat Józef ocenił to piwo:
    ogólnie:6Po-średniak

    Niestety tak sobie

    Pokładałem w tym piwie spore nadzieje i niestety te okazały się płonne. Zaczęło się od przyzwoitej piany i bardzo rześkiej amerykańskiej woni. W smaku aromatyczny cytrus z początku również rozdawał pierwsze skrzypce. Nie było już jednak tak rześko jak w zapachu. Piwo cechował ciężar, pełnia, i wzbierająca z czasem gorycz która na dystansie przybrała takie rozmiary, iż zaczęła psuć przygodę poprzez nieprzyjemne zaleganie. Ona w połączeniu z amerykańskim, dość wytrawnym, cytrusem stworzyła połączenie które niestety porwać nie miało czym. Ot piwo w stylu wypiłem, zapomniałem i tyle. A dzięki portalowi będę pamiętał żeby nie wrócić. Niestety.

Recenzje piw