8496
 
 
 
Jurajskie Pils

Jurajskie Pils

dodano 30.12.2013 w kategorii: Polskie. Napisano 2 komentarze.
nachmieleni.pl

Jurajskie Pils, 4.0 out of 10 based on 2 ratings
  • Jurajskie Pils
Ocena ogólnie:
VN:R_U [1.9.22_1171]
4.0ocen: 2
Nazwa: Jurajskie Pils
Browar: Browar na Jurze
Voltaż: 4%
Rodzaj: Jasne
Opis producenta:

9 Plato, Alk. 4% obj. Skład: woda źródlana, słód jęczmienny, chmiel aromatyczny i goryczkowy, drożdże. Pasteryzowane.

Piwo warzone tradycyjną metodą dolnej fermentacji, długo dojrzewające w niskiej temperaturze. Lekkie, orzeźwiające, o jasnej, słomkowej barwie. Delikatna nuta goryczy to efekt dozowania polskiego chmielu w trzech etapach.

zrucono

recenzje

Zruć recenzję

Zaloguj się aby dodać recenzję.

  • Wypił 103 piw
    Prawdziwa Szycha Bractwa Nachmielonych
    jagiel ocenił to piwo:
    ogólnie:2Killer

    Ocenię to piwo bardzo negatywnie. Cóż z tego, że ma złoty kolor i daje godną zaufania pianę. Najważniejszym w tym zestawieniu jest jednak smak. Od momentu otwarcia, zapach tego piwa wydał mi się znajomy, jednak nie było to skojarzenie czysto piwne. Po spróbowaniu już wiedziałem z czym mam do czynienia. Piwo ma ewidentny smak Lakcidu. Chętnych do powrotu do przeszłości zapraszam do wypróbowania Pilsa Jury, jednak ja wole inne wspomnienia. Zapominam te pół litra. Boże uchroń.

  • Wypił 812 piw
    Brat Założyciel Zawsze Nachmnielony
    Brat Marcin ocenił to piwo:
    ogólnie:6Po-średniak

    Nie-rajskie, ale i nie-złe

    Kolejna pozycja piwna z gatunku tych „wiele się nie spodziewam, ale sprawdzę z ciekawości i kronikarskiego obowiązku”. Testując różne trunki, natykamy się z jednej strony na regionalne perełki, a z drugiej na napoje z piwem nie mające wiele wspólnego, za to mające np. duży % alkoholu… Jest też mnóstwo kategorii pośrednich – wśród nich właśnie ta w/w, do której należy obok Jurajskiego Pilsa, m.in. Krakowiak Pils czy Olbracht Pils. Takie coś pomiędzy koncerniakiem a piwem z wyższej półki.

    Przechodząc do meritum. Po przelaniu wystąpił syndrom CBP: całkowity brak piany. W zapachu pierwsze skrzypce grają słód i drożdże. W smaku jest delikatne, głównie z nutami słodowymi. Chmielu szczególnie nie czuć. Podsumowując, jest to trunek o klasę lepszy od koncerniaków, ale też szczególnego szału nie robi. Klasyczny pośredniak, daję więc 6.

Recenzje piw