34276
 
 
 
Imperialny Atomowy Morświn

Imperialny Atomowy Morświn

dodano 20.10.2017 w kategorii: Polskie. Napisano 2 komentarze.
nachmieleni.pl

Imperialny Atomowy Morświn, 8.0 out of 10 based on 2 ratings
Ocena ogólnie:
VN:R_U [1.9.22_1171]
8.0ocen: 2
Nazwa: Imperialny Atomowy Morświn
Browar: Browar Golem
Voltaż: 7.3%
Rodzaj: Double Kveik India Pale Ale
Opis producenta: brak danych

zapuszczono

recenzje

Zapuść recenzję

Zaloguj się aby dodać recenzję.

  • Wypił 584 piwa
    Wiarus Bractwa Nachmielonych
    Brodzisław ocenił to piwo:
    ogólnie:8Szlachcic

    Kolor miodowy, zmętniony. Piana écru z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadła do minimalnej warstwy.
    Aromat, początkowo szczypiorek, następnie słodycz od słodów i chmiele w nucie cytrusowej oraz kwiatowej i pikantnych przypraw. Chmiele czuć wyraźniej po ogrzaniu, zapach zmienia się.
    Smak – przyjemny. Słody (zboże, leciutko tylko karmelek) z kwaskiem na finiszu. Dalej znów cytrusy i pikantne przyprawy, które podbijają goryczkę. Wyraźną i narastającą z każdym łykiem. Czuć też wkład płatków, które nieco wygładzają piwo i nadaję treściwości. Całość dopełnia spore wysycenie, które z leciutkim alkoholem daje efekt szczypania w język i podniebienie.
    Bardzo przyjemne, po wytrawnej stronie mocy piwo.

  • Wypił 438 piw
    Wielki Brat Nachmielony
    Marianek ocenił to piwo:
    ogólnie:8Szlachcic

    Oko: ciemnomiodowy, lekko zamglony. Piana jasne écru, bardzo gęsta, wysoka i trwała, zostawia niezbyt wyraźny ślad na szkle.
    Nos: z butelki intensywny aromat chmielowy, bardzo owocowy, owoce tropikalne, słodkie leśne i troszkę cytrusowe. Ze szkła już nieco inaczej, bo nuta bardziej ożywcza, z butelki „ciężka, owocowa”. Do tego podstawa słodowa jest wyczuwalna. Z czasem też czuć coraz więcej owoców słodkich. Szczypiorku (białej cebuli) nie wyczułem początkowo, po ogrzaniu bardzo nieznacznie.
    Smak: wytrawne ze sporym ciałem. Wreszcie imperialna IPA, gdzie chmiel jest wyraźny jak w lekkiej AIP-ie, bardzo owocowe do tego miła goryczka niezalegająca, w typie skórek owoców cytrusowych (bardziej pomarańczy niż grejpfruta) i po kilku łykach na finiszu czuć charakterystyczną nutę, którą można zidentyfikować jako słynny szczypiorek (biała cebula). Drożdżowy charakter z czasem coraz wyraźniejszy,
    Wreszcie imperialna IPA solidnie nachmielona nie tylko na aromat, bez dominacji słodów w smaku, szczególnie karmelu jak w przypadku wielu innych tego typu piw.

Recenzje piw