34264
 
 
 
Grodziski Porter

Grodziski Porter

dodano 19.10.2017 w kategorii: Polskie. Napisano 3 komentarze.
nachmieleni.pl

Grodziski Porter, 7.3 out of 10 based on 3 ratings
  • Grodziski Porter
Ocena ogólnie:
VN:R_U [1.9.22_1171]
7.3ocen: 3
Nazwa: Grodziski Porter
Browar: Browar Grodzisk
Voltaż: 8.5%
Rodzaj: Smoked Baltic Porter
Opis producenta:

Ekstr. 19% wag. Alk. 8,5% obj. 40 IBU. Warzone ze słodem dymionym drewnem dębowym. Składniki: woda z Grodziska Wlkp., słody: pszeniczny suszony dymem dębowym, jęczmienny prażony, jęczmienny pilzneński; ekstrakt słodowy jęczmienny, chmiel: Magnum, Simcoe; drożdże „grodziskie”.

Za każdym naszym piwem stoi 700 lat tradycji grodziskiego piwowarstwa. Ciągle szukamy jednak piwnych wyzwań, tworząc nowe receptury i sięgając po oryginalne dodatki. Niebanalność to nasza tradycja.

Grodziski Porter to unikalne połączenie dwóch legend polskiego piwowarstwa – piwa grodziskiego i portera bałtyckiego. Piwo takie warzono w Grodzisku Wielkopolskim już w okresie międzywojennym. Łączy wysoki ekstrakt i palono – kawowo – czekoladowe nuty portera bałtyckiego oraz subtelny, dymiony charakter i wytrawność grodziskiego. Fermentowane oryginalnymi grodziskimi drożdżami i długo leżakowane.

ukuto

recenzje

Ukuj recenzję

Zaloguj się aby dodać recenzję.

  • Wypił 584 piwa
    Wiarus Bractwa Nachmielonych
    Brodzisław ocenił to piwo:
    ogólnie:7Zawisza Czarny

    Kolor ciemnobrązowy do czarnego, nieprzenikniony. Piana beżowa, drobnych pęcherzyków, trochę dziurawiła opadając.
    Aromat niezbyt intensywny, głównie paloność, kawa, trochę czekolady i nuta wędzona oraz drewna. Delikatnie unosi się nad tym aromat w nucie ziołowej przyprawy, czyli chmielu.
    Smak lekko wytrawny. Znów pierwsze skrzypce grają prażone słody w nucie kawy i czekolady. Na finiszu posmak kwaskowy i wędzonego/dymionego drewna. Goryczka niska i ciut powyżej, ziołowa i palona, lekko osadza się na języku. Alkohol praktycznie niewyczuwalny. Jednocześnie piwo jest lekko wodniste i ma spore wysycenie, nawet trochę jest go za dużo.
    Piwo po wytrawnej stronie mocy, z ładną nutką wędzonki i do tego pijalne.

  • Wypił 438 piw
    Wielki Brat Nachmielony
    Marianek ocenił to piwo:
    ogólnie:9Wyborniak

    Oko: bardzo ciemny brąz, niemal czarne. Piana beżowa solidna, trwała.
    Nos: z butelki silny aromat dymu dębowego, bardzo ładny, miły, do tego w tle równie urzekająca mieszanka czekolady i kawy. Ze szkła jeszcze bardziej wyrównane aromaty: czekolady-kawy-dymu. To jeden z najmilszych aromatów, jakie miałem przyjemność poczuć zarówno z butelki jak i szkła.
    Smak: równie dobry jak smak. Wytrawne, ze sporym nagazowaniem jak na porter. Początkowo sporo słodkości od słodów (przypalony karmel). Finisz wręcz genialny, najwięcej jest kawowych nut, ale mocno pomieszanych z czekoladą, nie do końca gorzką, do tego przyjemnym, bardzo delikatny alkohol. Trochę brakuje w smaku nuty wędzonej.

  • Wypił 1621 piw
    Brat Założyciel Zawsze Nachmnielony
    Brat Józef ocenił to piwo:
    ogólnie:6Po-średniak

    Nothing special

    Niestety ale biała IPA z Browaru Grodzisk pozostanie moim ulubionym piwem stamtąd. Tutaj nadzieje na bal były spore a skończyło się raczej ziewem. Zaczęło się cudnie od mojego ulubionego gushingu. Po paru przygodach tego typu nauczyłem się otwierać piwa nad wanną. Tym razem nie udałem się do łazienki podczas otwierania toteż degustacja zaczęła się od wycierania wszystkiego naokoło. Nie ma się co pieścić nie obyło się bez siarczystej wiązanki łaciny i tyle. Woń była przyjemna, kawowa, słodkawa. Kawa dominowała również w smaku, do tego odliczył się bardzo wyraźny orzech i delikatna nuta wędzona, która była obecna tylko przez kilka chwil. Z początku piwo było ponadprzeciętnie słodkie aby na dystansie wybić z siebie spory kwas. Ułożenie trunku i jakość składowych robotę robiły niespecjalną. No nie ma się co pieścić ale nie mam po co do tego piwa wracać. Trunek w stylu źle nie było, dobrze też niespecjalnie. Dla mnie przygoda jednorazowa.

Recenzje piw